Bu seneki anneler günü nde anneme ailecek değişik ve güzel bir sürpriz yapmak istiyorduk. Normalde hersene ya yemeğe götürürüz ya da kişisel hediyeler alırız ama bu sene biraz daha farklı birşey yapmak istiyoruz. Bu yüzden anneme çaktırmadan ailecek hummalı bir çalışmanın içine girdik. Anneler günü hediyesi için bizim araştırmalarımız devam ederken en güzel fikir tesadüf eseri ayağımıza geldi. Bir akşam hep birlikte haberleri izlerken, İstanbul’da yapılan helikopter turlarıyla ilgili bir haber geldi ekrana.

Muhabirin helikopterle tur yaparken sunduğu haberde ekrana gelen görüntüler hepimizi mest etti. Özellikle annemin çok hoşuna gitti, bir fırsatını bulup keşke bizde helikopter turu yapabilseydik diye iç geçirdi. Seneler önce hep birlikte gittiğimiz Pamukkale tatilini hatırlattı bize. Ailece geçirdiğimiz güzel bir tatil olmuştu ve Pamukkale ‘de hep beraber sıcak hava balonuyla travertenler üzerinde balon turuna katılmıştık. İlk kez balonla uçmuştuk ve hepimiz için çok keyifli bir tur olmuştu. Balonla uçmaktan ve bir yeri havadan geziyor olmaktan hepimiz büyük bir heyecan duymuş ve mutlu olmuştuk, hepimiz için ilginç bir deneyimdi. Yalnız içimizde en çok mutlu olan annemdi.Annem uçmayı çok severdi hatta gençlik zamanlarında paraşütle bile atlamıştı.

Helikopter Turu

Hepimizin kafasında bir ışık yanmıştı helikopter turu annem için kesinlikle güzel bir hediye olacaktı. Ertesi gün helikopter firmasını arayarak anneler günü için helikopter turu rezervasyonumuzu yaptırdık. Anneler günü geldiğinde, anneme onu kahvaltıya götüreceğimizi söylerek hep beraber yola çıktık. Kahvaltı yerine helikopter pistine geldiğimizde çok şaşırdı, ona Anneler Günü sürprimizi açıkladığımızda ise mutluluktan ağladı. Hep birlikte helikoptere bindik ve turumuz başladı, annemin hala gözlerinden minik minik mutluluk gözyaşları dökülüyordu. Helikopterle boğazın üstünden geçerken hep bir ağızdan annemin anneler gününü kutladık, pilotumuz da bize eşlik etti ve karşımızda gözüken boğaz manzarası mükemmeldi. Bir helikopterin içinde ve boğazın tam ortasında gökyüzündeydik. Helikopter turumuz mükemmel geçmişti, pilotumuzda havadan gördüğümüz her yer hakkında bir rehber gibi bize bilgi vermişti.

Anneler Günü nde Helikopterle uçmak çok heyecan verici ve keyifliydi. Zaten İstanbul’un güzelliği hakkında konuşmaya bile gerek yok ama şehri helikopterle gezince güzelliği sanki yüz bin kat daha artmıştı. Helikopter turumuz çok güzeldi ve her güzel şeyin sonu olduğu gibi maalesef sona ermişti. Annem çok mutlu olmuştu ve hepimizin mutluluktan ağızları  kulaklarında olarak helikopterden indik, oysaki hiç bitmesini istememiştik. Seneler önce yaptığımız balon turuyla karşılaştırdığımızda ikisinin de farklı özeliklere ve farklı keyfe sahip olduğuna karar verdik. Sıcak hava balonuyla uçmak ayrı keyifliydi, helikopterle uçmak ise apayrı keyifliydi.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.