Antalya tatilimiz sırasında katılmış olduğumuz Antalya helikopter turu tatilimizin en güzel günlerinden biriydi. Almanya’da yaşayan bir aile olarak memleket hasreti ve özlemiyle her sene izinlerimizde Türkiye’ye gelerek, tatilimizi Türkiye’nin birbirinden güzel farklı bölgelerinde geçirmeye çalışırız. Geçen sene tatilimizin bir kısmını İstanbul’da, bir kısmını da Ayvalık’ta geçirmiştik. İstanbul’da geçirdiğimiz son günümüzde, akşam saatlerinde internette gezinirken tesadüf eseri İstanbul’da yapılan helikopter turları karşıma çıkmıştı. Hepimiz büyük bir heyecanla helikopter turu yapmak istemiştik ama maalesef bu turu son günümüzde çok geç saatlerde gördüğümüz için katılamamıştık. Hepimiz helikopter turuna katılamadığımız için gerçekten çok üzülmüştük. O yüzden bu sene ki Antalya tatilimizde gezilecek yerler ve raftingle birlikte helikopter turunu da katılma kararı aldık.

Aw109

     İstanbul’da tura katılamamış olabilirdik ama eminim ki Antalya da en az onun kadar güzeldi ve Antalya helikopter turu da çok güzel geçecekti… ki öyle de oldu… İşimizi şansa bırakmamak için uçak biletlerimizi aldıktan ve otel rezervasyonumuzu yaptırdıktan hemen sonra Antalya helikopter turu için de helikopter firmasıyla görüşüp rezervasyonumuzu erkenden yaptırma kararı aldık. Ailedeki herkes büyük bir hevesle Antalya helikopter turuna katılmak isteği için bu seferde turu yapamazsak herkeste büyük bir hayal kırıklığı olurdu. Helikopter turu yapan firmanın numarasını geçen sene İstanbul turları için görüştüğümde kaydetmiştim. Firmayı tekrar aradım ve Antalya helikopter turu için bilgi aldım. Helikopter firmasından görüştüğüm Mete Bey bize çok yardımcı oldu, uçacağımız helikopterle ilgili ve gezilecek yerlerle ilgili detaylı bilgiler verdi. Görüşmemizin ardından bilgileri evdekilerle paylaştım ve sonrasında kolaylıkla Antalya helikopter turu için rezervasyonumuzu yaptırdık.

Muhteşem Deneyim

       Heyecanlı bir bekleyişin ardından tatil zamanımız geldi çattı ve Antalya seyahatimiz başladı. Herkes tatilden çok Antalya helikopter turuna katılacağımız günü beklemişti. İlk günümüzü otelimizde dinlenerek geçirmek istemiştik ve Antalya helikopter turu rezervasyonumuzu tatilimizin ikinci gününe yapmıştık. Mete Bey’in bize ilettiği saatte kaldığımız Rixos Belek oteline bir araç geldi ve bizi helikopter pistine götürmek için yola çıktık. Helikopter pistine geldiğimizde bizi çok güzel lacivert renkli bir helikopter bekliyordu ve hepimiz büyük bir heyecanla helikoptere bindikten sonra Antalya helikopter turumuz başladı. Helikopterle uçmak ve Antalya’yı havadan gezmek hepimiz için çok güzel ve farklı bir deneyim oldu. Helikopterle gezerken o kadar güzel manzaralara şahit olduk ki nerdeyse profesyonel fotoğrafçılara taş çıkartan onlarca fotoğraf çektik.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.