Erkek arkadaşım, tüm kız arkadaşlarımı kıskandıracak bir organizasyon düzenleyerek bana Çırağan Sarayı’nda evlilik teklifi yaptı. Boğaz’ın incisi İstanbul’un en gözde saraylarından biri olan Çırağan Sarayı’nda evlilik teklifi almak kendimi prenses gibi hissettirdi desem yalan olmaz. Herkes için evlilik teklifi aldığı gün mutlaka unutulmazdır ama Çırağan Sarayı‘nda evlilik teklifi almak gerçekten unutulmayacak kadar çok özel ve büyüleyiciydi.

Rüya gibi bir gün

     Benim canım sevgilim, evlilik teklifi yapmadan önce de o günü dolu dolu geçireceğimiz sürprizlerle dolu bir gün planlamış. Sabah buluştuk ve şaşırtıcı bir şekilde kahvaltı için İstanbul’dan Şile’ye gittik. Şaşırmıştım çünkü erkek arkadaşım çok üşengeçtir, daha önce kaç kere Şile’ye kahvaltıya gidelim dediğim halde kabul etmemişti ve şimdi kendisi götürüyordu. Deniz kenarında çok keyifli, güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra biraz dolaştık ve öğleden sonra tekrar İstanbul’a dönüşe geçtik. Ben artık evlere dağılırız diye düşünürken, Maslak taraflarında hangar gibi bir yere geldik. Ben burada ne işimiz var diye düşünürken erkek arkadaşım bugünün sürprizlerle dolu bir gün olduğu söyledi ve arabadan iki paket çıkarıp bana verdi. Paletleri açtığımda birinde çok şık bir elbise ve diğerinde de yine şık bir ayakkabı vardı. Hangar gibi yerin içine girdik ve sürprizzz bizi bir helikopter bekliyor ☺️

Evlilik Teklifi

       Hemen heliportta üstümüzü değiştirip son derece şık kıyafetlerimizle helikoptere bindik. Helikopterimiz havalandı ve helikopterle İstanbul’u gezmeye başladık. Herşey çok mükemmeldi, gün batımında sevdiğim insanla birlikte elele gökyüzünde İstanbul’u geziyorduk. İstanbul’u havadan gezmek ise harikaydı, gerçekten muhteşem manzaralara tanıklık ediyorduk. Helikopterdeyken acaba evlilik teklifinde mi bulunacak diye düşündüm ama tüm uçuş boyunca sadece elele muhteşem manzaranın ve uçuşun keyfini çıkardık. Ama daha bitmemişti… Uçuştan sonra ben tekrar heliporta döneceğimizi düşünürken pilotumuz, Çırağan Sarayı’na iniş yaptı. O an Çırağan Sarayı’nda evlilik teklifi alacağıma emin oldum. Bu kadarını asla tahmin edemezdim, özellikle Çırağan Sarayı’nda.. Helikopterden indim ama heyecandan elim ayağım titriyordu. Çırağan Sarayı’nın içine girdik ve mumlarla, güzel çiçeklerle süslenmiş masamıza oturduk. Eşsiz Boğaz manzarası karşısında, bu tarihi atmosferde akşam yemeğimizi yerken biran acaba rüya mı görüyorum diye düşünmedim değil… Yemeğimiz bitip tatlılarımız geldiğinde, beklenen evlilik teklifi de geldi ☺️ Muhteşem Boğaz manzarası, çalan romantik müzik eşliğinde, erkek arkadaşım önümde diz çökerek Çırağan Sarayı’nda evlilik teklifi yaptı.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.