Kuşlar gibi

Çocukluğumdan beri en büyük hayallerimden biri helikoptere binmekti, bu yüzden helikopter turu yapmak benim için çok önemli ve çok güzel bir deneyimdi. En büyük hayallerimden biri gerçekleşmiş oldu. Çozukluk Hayalim Helikopter ile ilgili yazımı paylaşıyorum.

Ne zaman gökyüzünde uçan bir helikopter görsem içinde  olmanın nasıl bir duygu olduğunu merak eder ve kendimi helikopterin içinde uçan insanlardan biri olarak hayal ederdim. Gökyüzünde olabilmek, uçabilmek benim için her zaman özgürlüğü sonuna kadar hissebileceğim en uç noktalardan biri olmuştur. Bu yüzden kuşları zaman zaman kıskandığım doğrudur. Helikopter turu yaparak hissettiğim özgürlük duygusu sanırım bana birkaç ay yeter, birkaç ay boyunca da kuşları kıskanmayacağım kesin ama sonrasında tekrar bir helikopter turuna katılmam ya da helikopter pilotu olmam gerekiyor sanırım.

Mükemmel bir deneyim…

Gerçekten uçakla uçmakla kıyaslanamayacak kadar farklı ve müthiş bir deneyimdi. Helikopter turu bildiğim kadarıyla ülkemizde şuan için sadece İstanbul ‘da gerçekleştiriliyor. Dünyada helikopter turu düzenlenen şehirler düşünülünce bence İstanbul tarihi ve doğal güzellikleriyle,Topkapı Sarayı’yla, Kız Kulesi’yle ve güzelim boğaz manzarasıyla dünyada helikopter turu yapılacak açık ara en güzel şehir. Eğer böyle bir fırsatınız varsa mutlaka bir helikopter turuna katılmanızı tavsiye ederim, gerçekten çok farklı bir deneyim yaşayacaksınız.

Doğum Günü Hediyesi

Benim helikopter turuna katıldığım gün, sırf helikopter turuna katılabilmek için İstanbul’a başka şehirlerden gelen insanlar vardı. Hatta içlerinden bir tanesi uçakla uçmaktan deli gibi korkuyormuş ve bu korkusunu yenebilmek için helikopter turuna katılmış. Kimileri de sevdiklerine doğum günü hediyesi olarak helikopter turu hediye etmişler. Hediye olarak ne kadar güzel ve farklı bir düşünce. Umarım benim de doğum günümde arkadaşlarım ya da ailemden birileri bana helikopter turu hediye etmeyi akıl eder. Onlar akıl edemezse de ben doğum günümde tekrar kendime bir helikopter turu hediye edebilirim. Çünkü ekonomik ve özel tur olarak birçok alternatif var, hatta belki bir sonraki turu ailem ya da arkadaşlarımla birlikte hep birlikte yapabiliriz.

Şuan katıldığım helikopter turu hafta sonları düzenlenen, helikopter turuna katılan diğer kişilerle birlikte uçtuğunuz ekonomik tur diyebileceğim helikopter turu. Ama hep beraber arkadaşlarla birlikte toplanıp  özel helikopter turuna katılırsak sanırım bize daha ekonomik gelebilir. Yakın zamanda bir arkadaşımızın doğum günü var, belki onun için doğum günü hediyesi olarak bunu yapabiliriz. Şuan helikopter turu yapmış tecrübeli biri olarak arkadaşları bu konuda organize etmem gerekiyor. Hem de bu sırf doğum günü çocuğu için değil, herkes için unutamayacakları bir deneyim olacak.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.