Kardeşimin doğum günü için şahane bir planım vardı.Helikopter kiralayarak İstanbul üzerinde helikopter turu yapacaktık sonrasında ise hep beraber güzel bir yerde akşam yemeği yiyecektik. Helikopter turu aslında hiç aklımda yoktu, sosyal medyada tesadüf eseri helikopter turuna katılan kişilerin videolarını gördüm ve izledim. Videolarda izlediğim kadarıyla da insanların helikopterle uçmaktan gerçekten fazlasıyla keyif aldıklarını görebiliyordunuz. Ben bile videoları izlerken heyecanlanmıştım.

Kardeşim biraz deli dolu biridir, helikopterle uçmakta ilk bakışta bana biraz ekstrem bir aktivite gibi geliyor sanırım bu tarz şeylere pek alışık olmadığımız için olabilir. O yüzden tam ona uygun bir olay. Geçen seneki doğum gününde ortak arkadaş grubumuzla birlikte Kapadokya ‘ydık ve tesadüf o zaman da sıcak hava balonuyla uçarak Kapadokya üzerinde hep beraber balon turu yapmıştık. Bu sene ki doğum günün de helikopterle uçacaktı.. Balon turundan hepimiz çok keyif almıştık, yaklaşık bir saat boyunca bir sıcak hava balonun içinde süzülüp güzel manzaralar izlemek müthişti.

Gerçi birkaç kişi balon havalandığında aramızdan birkaç kişi biraz korkmuştu ama sonrasında onlarda yatıştılar ve herkes gibi balonla uçmaktan çok büyük keyif aldılar. Uçmak gerçekten çok güzel bir duyguydu. Şimdi yine kardeşimin doğum günü ve yine uçarak kutlayacaktık. Helikopter turu için helikopter firmasına kaydımızı yaptırdım.

Kardeşim Doğum Günü Helikpoter Turu

Otuz dakikalık bir tur için rezervasyonumuzu yaptırdım ve bu süre nerdeyse tüm İstanbul ‘u görmek için yeterliymiş. Helikopterin de güzelliği de bu sanırım, sıcak hava balonundan hızlı uçaktan yavaş.. Gerçi helikopter turunu gerçekleştirdikten sonra bu karşılaştırmayı daha iyi yapabileceğiz sanırım. Kardeşime yemeğe gideceğimizi söyleyerek, helikopter turuna katılmak için helikopter pistine doğru yola çıktık. Piste gidince mecburen doğruyu söyledik tabiki. Bizimle birlikte tura katılması için kardeşimin en yakın arkadaşını da davet etmiştik o da gelmişti. Kardeşim çok şaşırmıştı, beklediği bir şey değildi çünkü onun da benim gibi yakın zamana İstanbul ‘da helikopter turu yapıldığından haberi yoktu. Hepimiz şaşkın bir şekilde helikoptere bindik ve helikopterle uçuşumuz başladı.

Helikopter Turu

Hepimiz garip bir heyecan ve mutluluk içindeydik. Hem gördüğümüz İstanbul manzarası karşısında dilimiz tutulmuştu hem de helikopterle uçmak lunaparkta oyuncağa binmek kadar keyifliydi. İstanbul gibi güzel bir şehri havadan geziyor olmak ve helikopterle uçuyor olmak müthiş bir duyguydu. Sıcak hava balonuyla uçtuğumuzda da hepimiz keyif almıştık fakat helikopterle karşılaştırdığımızda, helikopterle uçmak kesinlikle  daha güvenli ve daha keyifli geldi bize.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.