Otuz yıllık hayatımda şimdiye kadar aldığım en güzel doğum günü hediyesi kesinlikle helikopter turuydu. Yapılabilecek en iyi ve en güzel doğum günü partisinden bile kesinlikle çok çok daha iyiydi ve anlatabilmek için uygun kelimeleri bile bulamayacağım kadar çok keyifliydi. Helikopter turu, iş arkadaşlarımın doğum günüm için yaptığı olağanüstü bir sürprizdi benim için. Doğum günüm hafta içine denk geldiği ve çalıştığımız için şirkette ufak bir kutlama yaparak pasta kesmiştik. Bu yüzden arkadaşlarım hafta sonu buluşalım dediklerinde doğum günümle ilgili böyle bir sürpriz olacağı aklıma bile gelmedi.

Hafta sonu arkadaşlarımla bir kafede buluşup biraz sohbet edip çay kahve içtikten sonra, çok güzel yeni bir mekan açıldığını ve oraya gitmek istediklerini söylediler. Hep birlikte arabalara binerek yola çıktık, mekanın nerede olduğunu nereye gittiğimizi sorduğumda bana sadece gidince göreceğimi söylediler. Bir süre yola devam ettikten sonra, bir oyun oynayacağımızı bir fularla gözlerimi kapatacaklarını ve mekana gittiğimizde tekrar açacaklarını söylediler. Bir yanım tedirgin olmuştu bir yanımda her ne kadar beklemesem de acaba bir sürpriz olabilir mi diye heyecanlanmıştı.

Süpriz

Bir süre daha yol gittikten sonra araba durdu ve hep beraber inip gözlerim hala kapalı olarak beni arabadan indirdiler. Bu şekilde biraz yürüdükten sonra gözlerimi açtılar ve önümüzde hangar gibi bir binadan başka bir şey yoktu. Hemen moralim bozulmuştu ve onca yol gelip sizin güzel mekan diye bahsettiğiniz yer burası mı diye tepki göstermiştim. Hemen tepki gösterme biraz bekle dediler ve hangar gibi binanın içinden bir helikopter çıkmaya başladı. Ben kendi kendime nasıl yani ya ne işimiz var burda derken hep bir ağızdan doğum günün kutlu olsun işte doğum günü hediyen diye bağırmaya başladılar. Resmen şok geçirdim..

Hatta bana işte hediyen dediklerinde ilk başta bana helikopter aldılar zannettim, nasıl bir kafaysa artık benim ki de arkadaşlarım benim için helikopteri turu rezervasyonu yaptırdıklarını ve doğum günümü havada da kutlamak istedikleri için hep birlikte helikopter turu yapacağımızı söylediler. Gerçekten çok mutlu ve şok olmuştum, hiç böyle bir şey beklemiyordum hatta İstanbul’da helikopter turu yapıldığından şimdiye kadar haberim bile yoktu.

Hep beraber helikoptere bindik ve otuz dakika boyunca İstanbul üzerinde helikopter turu yaptık. Kesinlikle hayatımda geçirdiğim sayılı en güzel günlerden biriydi. Bol bol fotoğraf çektik ve helikopter turu boyunca helikopterin içine yerleştirilen kamerayla hepimiz bu anımızı ölümsüzleştirdik. Herkesin düğün videosu var, bizimse şimdilik helikopter turu videomuz var.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.