Eşime Evlilik Yıldönümü müz için onu çok mutlu edecek güzel bir sürpriz yapmak istiyordum. Mücevher, akşam yemeği, kıyafet gibi sıradan hediyelerden olmasını istemedim. Eşim gezmeyi çok sever ve İstanbul aşığı biridir. Birlikte İstanbul ‘u karış karış gezmiştik. Geçtiğimiz günlerde televizyonda İstanbul’da düzenlenen helikopter turlarıyla ilgili bir programa denk gelmiştim çokta ilgimi çekmişti. Evlilik yıldönümü hediyesi olarak helikopter turu güzel bir seçenek olabilirdi.

Hem değişik bir hediyeydi hem de eşim helikopterle İstanbul ‘u havadan gezme fırsatı bulacaktı. Istanbul aşığı birine verilecek en güzel hediyelerden biri olabilirdi helikopter turu. Eşimin uçmaktan da keyif alacağını düşünüyorum ve belki biraz bizim için nostalji olur. Balayımızı Kapadokya’ da geçirmiştik ve orada sıcak hava balonuyla Kapadokya üzerinde nefes kesen bir balon turuna katılmıştık. İkimizde sıcak hava balonuyla uçmaktan ve Kapadokya ‘yı havadan geziyor olmaktan büyük bir keyif almıştık. Balonla uçarken Kapadokya sanki daha büyülü bir yer olarak görünmüştü gözümüze. Katıldığımız balon turu balayımıza ait en güzel anılardan biridir.

Eşim hala herkese katıldığımız balon turunu anlatır. Bu yüzden şimdi helikopter turuna katılmak bizim için biraz nostalji olacak ve eşimin bundan çok mutlu olacağını düşünüyorum. Bundan daha güzel ve özel bir hediye bulamazdım ve hemen helikopter turu için kaydımızı yaptırdım. Helikopter turuna katılacağımız gün geldiğinde eşime yemeğe gideceğimizi söylerek yola çıktık. Bir restorana gideceğimizi beklerken helikopter pistine geldiğimizde eşim çok şaşkındı ona sürprizimi açıkladığımda ise şaşkınlığı iyice arttı, sanırım benden helikopter turu gibi böyle orijinal bir hediye beklemiyordu. Büyük ihtimalle evlilik yıldönümümüzü yemekle geçiştireceğimi düşündü.

Helikopter Turu

Helikoptere bindiğimizde hala şaşkınlığı devam ediyordu. Helikopter havalanır havalanmaz ikimizi de büyük bir heyecan kapladı. Helikopterle uçuyor olmak, İstanbul ‘u havadan geziyor olmak gerçekten çok farklı duygular uyandırmıştı bizde. Sanki üzerinde uçtuğumuz şehir bambaşka bir yerdi, çok daha ihtişamlı çok daha büyüleyici bir şehir vardı ayaklarımızın altında. Karadan gezdiğimiz her yapı, her yer bin kat daha ihtişamlı olarak karşımızda duruyordu. Helikopterle İstanbul üzerinde tur yapıyor olmak güzel bir rüyanın içinde olmak gibi gibiydi, hissettirdiği şey tam olarak buydu.

Helikopter turumuz bittiğinde ikimizin ayakları hala tam olarak yere basmıyordu ve hala bu rüyanın etkisindeydik. Sıcak hava balonuyla da uçmuştuk ama helikopterle uçmak balonla uçmaktan çok daha farklı bir deneyimdi.Her ikisi de çok keyifliydi ve bir yere otobüsle ya da trenle gitmek gibi farklı deneyimlerdi. Helikopterle ve sıcak hava balonuyla uçarak bu deneyimleri yaşama fırsatımız olduğu için kendimizi şuan çok şanslı hissediyoruz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.