Bu yıl gökyüzünde doğum günümü kutlayarak şimdiye kadar geçirdiğim en güzel doğum günlerinden birini yaşadım. Arkadaşlarımdan doğum günüm için bir sürpriz bekliyordum ama bu kadar  harika bir organizasyonu hayal bile edemezdim.

Gökyüzünde Yeni Bir Yaşa Merhaba

   Yeni yaşıma bir helikopterin içinde gökyüzünde kuşlar gibi uçarak girmiştim. Çok heyecan verici ve güzeldi. Bana bu güzel gökyüzünde doğum günü kutlama sürprizini hazırlayan sevdiğim tüm arkadaşlarım da benimle birlikte uçuşa katıldılar. Sanırım dünyadaki en iyi ve düşünceli arkadaşlara sahibim. Onlara sahip olduğum için ne kadar şanslı olduğumu bir kez daha anladım. Böyle bir organizasyon yapıp gökyüzünde doğum günümü kutlamaları gerçekten çok sıra dışı ve güzeldi.

   Doğum günümde hep birlikte bir kafede  buluşma kararı almıştık, açıkçası ben de orada ufak bir kutlama yaparlar diye düşünüyordum ama kafede oturduğumuz sürece herhangi bir kutlama olmadı. İçten içe doğum günümü unuttuklarını düşünmeye başlamıştım. Daha sonra başka bir yere gideceğimizi söylediler ve beş arkadaş kafeden ayrılıp yola koyulduk. Yolda sürekli nereye gittiğimizi sorduğumda en sonunda bana çok sevineceğim bir sürprizleri olduğunu söylemek zorunda kaldılar. Yaklaşık yarım saatlik bir yolculuğun ardından bir heliporta geldik ben hala ne olduğunu idrak edememiştim bu nasıl bir sürpriz diye içimden geçirirken arkadaşlarımdan gerekli açıklama geldi. Benim bitanecik süper arkadaşlarım, doğum günüm için helikopter kiralamışlardı ve hep birlikte İstanbul üzerinde helikopterle tur yaparken gökyüzünde doğum günümü kutlayacaktık.

Ne kadar düşünürsem düşüneyim gökyüzünde doğum günü kutlamak hayatta aklıma gelmezdi. Gökyüzünde doğum günü kutlama gibi sıradışı ve mükemmel bir ancak benim arkadaşlarımdan çıkabilirdi, bu gibi konularda çıtayı yükselttip insanı şaşırtmayı çok iyi beceriyorlardı. Şaşkınlık ve mutlulukla helikoptere binip havalandığımızda üstüne heyecan da eklendi. Helikopter havalandıktan birkaç dakika sonra kendimizi Boğaz’ın üstünde uçarken bulduk, tüm Boğaz ayaklarımız altındaydı ve altımızdan vapurlar geçiyordu ve nerdeyse vapurdaki insanları görebilecek mesafedeydik. Gördüğümüz manzara karşısında waww demekten kendimizi alıkoyamadık. Yarım saatlik mükemmel bir uçuş gerçeklestirdik, neredeyse tüm İstanbul’u gezdik ve harika fotoğraflar çektik. Helikopterle İstanbul üzerinde gezerken, ne kadar güzel bir şehir olduğunu bir kez daha anladım. Bu şimdiye kadar aldığım tartışmasız en iyi hediyeydi.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.