Kız arkadaşıma sıradışı ve unutulmayacak bir evlilik teklifi yapmak istediğim için ona gökyüzünde evlilik teklifi ettim. İkimiz için de heyecan verici çok farklı bir deneyimdi.

Sanki zaman durmuş gibi muhteşem bir andı…. Günbatımına karşı gökyüzünde süzülürken, tam Kız Kulesi’nin üstünden geçerken cebimden yüzüğü çıkarıp benimle evlenir misin diye sordum ve tabi ki evet dedi. Muhteşem İstanbul ve Boğaz manzarası ayaklarımızın altındaydı. Kız arkadaşımı çok seviyorum ve onun için çok özel bir evlilik teklifi yapmak istedim. Sevgilimin gözlerindeki mutluluğu ve sevinci görünce iyi ki gökyüzünde evlilik teklifi etmişim dedim. Evlilik teklifi etmeye karar verdiğim ilk günlerde aslında Paris’e tatile gidip Eyfel Kulesi’nde teklif etmeyi düşünmüştüm.

Gökyüzünde Unutulmaz Bir An

Yine de bu fikirden tam emin değildim bu yüzden başka seçenekleri de araştırıyordum. İnsan hayatında kaç kez evlilik teklifinde bulunur ya da evlilik teklifi alır ki bu yüzden tam olarak içime sinmesini ve güzel bir organizasyon olmasını istiyordum. İnternette gezinirken İstanbul’da düzenlenen helikopter turlarına gözüm takıldı ve o gökyüzünde evlilik teklifi çok güzel olabilir diye düşündüm. Sualtında evlilik teklifi yapanlar vardı gökyüzünde evlilik teklifi neden olmasın hem de güzelim İstanbul’u helikopterle gezme şansımız olacaktı. Turları düzenleyen helikopter firmasını aradım ve helikopterin içinde tur esnasında kız arkadaşıma evlilik teklifinde bulunmak istediğimi söyledim. Tur fiyatları ve detayları hakkında bilgi aldıktan sonra kararımı verip rezervasyonumuzu yaptırdım.

Evlilik Teklifi

Turdan sonra heliportta ufak bir organizasyon gerçeklestirmek istediğimde de helikopter firması bana çok yardımcı oldu ve bu güzel günü ömür boyu izleyip hatırlayabilmemiz için uçuşumuz boyunca bizi çeken kamera kaydını ettiler. Yakın arkadaşlarımızı da organize ettim ve uçuşumuzun bitimine yakın onlar da heliporta gelip, biz helikopterden inerken havai fişek patlatıp bizi tebrik ettiler. Ayrıca hepsinin elinde bir buket çiçekle gelmelerini istemiştim ve bu çiçekleri kız arkadaşıma verdiler. Hep beraber heliportun bekleme salonuna geçip pasta keserek ufak bir kutlama yaptık. Kız arkadaşım en sonunda mutluluktan göz yaşlarına boğuldu, sanırım benden bu kadar güzel bir organizasyonla evlilik teklifi beklemiyordu, özellikle gökyüzünde evlilik teklifi alacağını hiç düşünmediğine eminim.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.