İstanbul’da Helikopter turu yapmak hayatımdaki en güzel anılardan biridir. Arkadaşlarımızla klasik hafta sonu buluşmalarımızdan birinde, Sultanahmet ‘te dolaşırken gün boyu belli aralıklarla üzerimizden yakın mesafeden geçen bir helikopter dikkatimizi çekti. Kendi aramızda nedir acaba, neden bu kadar çok geziyor diye konuşuyorduk. Üzerinde İstanbul helikopter turu yazan ve helikopterin resmi olan bir araç yanımızdan geçip gitti.

Resimde bulunan helikopter gün boyu havada dolaşan helikopterle aynı renkteydi. Böylelikle gezen helikopterin tur yaptığını öğrenmiş olduk. Hepimiz İstanbul’da yaşıyorduk ama hiçbirimizin İstanbul ‘da helikopter turu yapıldığından haberi yoktu. Eğer haberimiz olsaydı, bu güzel deneyimi bu kadar geç kalmadan çok daha önce yaşamış olurduk. Tarihi yerleri ve doğal güzellikleri gezmeyi seven, zaman zaman kültürümüzü ve tarihi yerleri keşfetmek için, doğa yürüyüşü yapmak için şehir dışına ve yurtdışına seyahatler gerçekleştiren bir arkadaş grubuyuz.

Hafta Sonu için öneriler

Gideceğimiz yerlerdeki etkinlik ve aktiviteleri önceden araştırıp ona göre bir plan program hazırlayıp tüm hepsine katılıp dönerdik. Bu yüzden kendi yaşadığımız şehirde helikopter turu düzenlendiğinden şimdiye kadar haberimiz olmadığı için açıkçası hepimiz biraz kendimize kızmıştık. Çünkü yaşadığımız şehirde, New York ya da Dubai gibi şehirlerde düzenlenen bir helikopter turu vardı. Buna katılma imkanımız vardı ve bundan şimdiye kadar haberimiz olmamıştı. Ki bence İstanbul tarihi, doğal güzellikleriyle kısaca her şeyiyle helikopter turu yapmak için bu iki şehirden çok daha güzel bir şehir. Helikopter turu yapmak hepimizin ilgisini çekmişti.

En son şehir dışı gezimizde Hafta Sonu Kapadokya ‘ya gerçekleştirmiştik ve balon turuna katılmıştık. Hatta Kapadokya’ yı seçmemizin arasındaki en büyük etkenlerden biri balon turu yapmaktı. Uçakla uçmaktan çok daha farklı bir deneyimdi ve her yeri havadan gezmek tarifi imkansız bir şeydi. Hepimiz bu keyfi keşfetmiştik ve çok hoşumuza gitmişti. Bu sefer aynı duyguyu belki de daha fazlasını farklı bir şehirde üstelik yaşadığımız şehirde tatma imkanı çıkmıştı karşımıza. Hepimiz bir sonraki hafta sonu için helikopter turuna katılma kararı aldık. İstanbul ‘un karadan altını üstüne getirmiştik, gezmediğimiz yer kalmamıştı şimdi ise İstanbul’ u helikopter turu yaparak havadan keşfetme zamanıydı. Helikopter turuna katılmak için helikopter pistine gittiğimizde hepimiz çok heyecanlıydık.

Büyüleyici

Helikopter havalandığında altımızda olan İstanbul ‘un büyüleyici manzarası karşısında ve helikopterle uçuyor olmaktan hepimizin nutku tutulmuştu. Kesinlikle İstanbul’ un ne kadar güzel bir şehir olduğunu helikopter turu yaptıktan sonra bir kez daha anladık. Ve Hafta Sonumuz böyle güzel bir şehri bir helikopterin içinde uçarken gezmek ise kelimelerle anlatılamayacak kadar müthiş bir duygu ve deneyimdi.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.