Yurtdışından Antalya’ya gelen şirket misafirlerimizi, yoğun iş programları arasında ve kısıtlı bir zaman dilimi içinde en verimli şekilde şehri gezdirmemiz gerekiyordu. Biraz imkansız gibi görünse de helikopter turu Antalya bu konuda kurtarıcımız oldu. İki saatlik bir zaman diliminde nereyi gezdirebiliriz diye düşünürken misafirlerimiz nerdeyse yarım saat içinde tüm Antalya’yı keyifli bir helikopter yolculuğuyla havadan gezmiş oldular ve bu geziden çok büyük keyif aldılar.

Helikopter’le Antalya

Helikopter turu Antalya, sosyal medyada dolaşırken tesadüfen karşıma çıkmıştı. Daha doğrusu bir arkadaşımın paylaştığı fotoğraflardan karşıma çıkmıştı. Yanında birkaç kişiyle birlikte helikopterin önünde ve helikopterin içinde uçarken çekilmiş birbirinden güzel fotoğraflar ayrıca havadan çektiği manzara fotoğrafları vardı. Paylaşımını da helikopter turu Antalya adıyla yapmıştı. Özellikle helikopterle uçarken havadan çektiği Antalya fotoğrafları gerçekten çok çok etkileyiciydi.     

     Senelerdir bu şehirde yaşıyordum ve helikopterle tur yapıldığını daha önce duymamıştım. Yurtdışından gelen şirket misafirlerimize kısa sürede Antalya’yı en güzel şekilde gezdirebilmemiz için mükemmel bir seçenek olacaktı ve birinci ağızdan yani arkadaşımdan helikopter turu Antalya izlenimlerini alabilecektim. Arkadaşımla hemen iletişime geçtim ve helikopter turu Antalya hakkında tüm bilgileri aldım. O da aslında Almanya‘dan kendisini ziyarete gelen kuzenleri sayesinde helikopter turu Antalya’ya katılmış. Kuzenleri Antalya’ya gelmeden önce bir süre İstanbul’da kalmışlar ve orda da aynı helikopter turuna katılmışlar. Helikopterle uçmaktan çok keyif almışlar ve İstanbul’u kuşbakışı havadan gezmeyi çok etkileyici bulmuşlar. İstanbul’da Helikopter turları çok daha popülermiş ve neredeyse şehre gelen her turist bu turlara katılıyormuş. Arkadaşımın kuzenleri helikopter turundan bu kadar keyif alınca helikopter turu Antalya ‘ya da katılma kararı almışlar ve arkadaşım için de rezervasyon yaptırmışlardır.

     Arkadaşım ilk başlarda normal gezmekten ne farkı var diye kuzenlerine itiraz etse de helikopter turu Antalya’ ya katıldıktan sonra tüm düşünceleri değişmiş. Bir yeri havadan gezmenin çok farklı bir deneyim olduğunu, sanki her yerin normalden çok daha güzel göründüğünü söyledi. Ayrıca helikopterle uçmakta çok keyifli ve farklı bir deneyimmiş. Bu referans benim için yeterliydi ve hemen arkadaşımdan helikopter firmasının iletişim bilgilerini alarak misafirlerimiz için rezervasyonumuzu yaptırdık. Misafirlerimiz Antalya üzerinde helikopterle çok keyifli bir tur gerçekleştirdi ve helikopterden inerken misafirlerimizin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.