Evlilik Teklifi

Teknolojiyle birlikte  imkanlarımızın gelişmesi ve genişlemesi,  hayatımızda birçok konuda kolaylık ve zaman tasarrufu sağladığı gibi, hayatımızın birçok anını da çeşitlendirmektedir. Ninelerimizin ve dedelerimizin hayal ürünü olarak gördükleri birçok şeye, hemen hemen hepimiz şuan da sahibiz.

Bir cafeye ya da restauranta gitmek istediğimizde ya da sevdiklerimize bir hediye almak istediğimizde bizi yüzlerce seçenek bekliyor. Hafta sonumuzu değerlendirmek için bir aktivite yapmak istediğimizde yine bizi onlarca alternatif bekliyor J Bu çeşitlilik hayatımızın her alanına girmiş durumda.  Bundan seneler seneler evvel, evlilik teklifi denilince ilk akla gelen, elinde yüzükle dizlerinin üstüne çökmüş bir erkek figürüyken, şimdiyse bu konuda da dedelerimizi bir hayli geçmiş durumdayız J Romantik bir Boğaz turunda mı evlilik teklifi almak istersiniz?  Ya da sualtında balıklar şahitlik ederken? Ya da Güneş batarken bir helikopterin içinde, büyüleyici  İstanbul’u ayaklarınızın altına serilmiş izlerken? Sanırım benim tercihim helikopter olurdu…

Kuşlar gibi özgürce uçma düşüncesi, ezelden beri insanlarda hep bir hayal olmuştur. Ve sanırım hepimizin içten içe en çok istediği şeylerden biridir uçmak… Birde İstanbul gibi, dünyanın en güzel manzaralarına sahip şehirlerinden biri söz konusu olunca evlilik teklifi için kesinlikle ilk tercihim helikopter turu olurdu. İnsanın hayatında bir kez yaşanacak olan anların,yıllar geçse de ilk günkü gibi her zaman özel bir yere sahip olduğunu düşünürüm. Bir helikopterin içinde tur yaparken ve hayranı olduğum şehrin manzarasını izlerken, gökyüzünde o büyüleyici atmosfer ve manzarada süzülürken Evlilik Teklifi almak kadar güzel ve unutulmaz bir anı olamaz sanırım.

Evlilik Teklifi

Hezarfen Ahmet Çelebi’nin bile İstanbul’un manzarasını görmek için Galata Kulesi’nden Üsküdar’a kanat takıp uçtuğu rivayet edilir… İşte helikopterin içinde böyle bir manzara eşliğinde, Evlilik Teklifi ni kabul etmeyecek kimse yoktur sanırım. J

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.