İstanbul

Birkaç haftadır çok yoğun bir şekilde her yerde karşıma helikopter turu çıkıyordu. Televizyonda İstanbul’da yapılan helikopter turu anlatılıyor, sosyal medyada helikopter turuna katılan birçok kişi olağanüstü güzel yorumlarını yazıyordu. Arkadaşlarla olan sohbetlerde aramızdan en az bir kişi mutlaka helikopter turu yapmak istediğini dile getiriyordu. Televizyonda helikopter turuna ait görüntüleri izlemek, helikopter turuna katılan kişilerin heyecanını ve mutluluğunu görmek. Sosyal medyada helikopter turuyla ilgili yazılan yorumları okumak bende de bir heyecan ve merak uyandırdı.

Helikopter Turu

Gezi

            Her sene yeni bir yıla başlarken daha önce hiç yapmadığım ve yapmak istediğim aktivitelerden. Daha önce görmediğim ve görmek istediğim yerlerden oluşan bir gezi ve aktivite listesi hazırlarım. Şimdiye kadar yaptığım listelerde bulunan tüm aktivite ve gezileri de gerçekleştirdim. Bu sene düzenleyeceğim listeye, helikopter turunu da ilk sıradan eklemeye karar verdim. Çünkü benim için şuan helikopter turu da insanın hayatta en azından bir kere deneyimlemesi gereken ve en kısa sürede yapmam gereken muhteşem aktivitelerden biri. İstanbul’a yakın bir şehirde yaşıyorum ve hafta sonları zaman zaman arkadaşlarla günübirlik gidip gezme imkanımız oluyor. Ama İstanbul gibi tarihi ve doğal güzelliklere sahip dünyada eşi benzeri olmayan böyle bir şehri havadan gezecek olmak beni çok heyecanlandırıyordu.

Televizyonda, yoğun taleplerden dolayı helikopter turunda en az iki üç hafta sonrası için yer bulunabildiğini söylemişlerdi. Bu yüzden en yakın zamanda Helikopter turuna katılabilmek için firmayla iletişime geçtim, hafta içi ve hafta sonu olarak, özel helikopter turu ve ekonomik helikopter olarak birçok alternatifle karşılaştım. Çalıştığım için ve ekonomik olduğu için, hafta sonu düzenlenen helikopter turuna bir arkadaşımla beraber iki hafta sonrası için yani Ocak ayının ilk hafta sonu için rezervasyonumuzu yaptırdık.

Böylelikle yeni bir yılın ilk haftasında, listemde ilk sırada yer alan helikopter turunu gerçekleştirerek yıla inanılmaz keyif dolu bir başlangıç yaptım. Helikopter turuna katıldığımız tarihte, İstanbul karlar altındaydı ve tarifi imkansız o kadar güzel manzaralara şahit olduk ki bu güzelliği anlatabilmek mümkün değil, sadece yaşanması gereken bir deneyim. Helikopter pistinde ve helikopterin içinde kendimizin, hemde güzel İstanbul manzarasının kısaca geçtiğimiz her yerin bol bol fotoğrafını çektik. Pilotumuz çok ilgiliydi ve tarihi yerler hakkında uçuş esnasında çok bilgilendirici açıklamalarda bulundu.            

Bizim için, özellikle benim için hayatım boyunca unutmayacağım ve anlatılmaz yaşanır diye adlandırılan aktivitelerden biriydi.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.