Bursa’da gerçekleşecek olan iş toplantısına İstanbul ‘daki işlerimin uzamasından dolayı geç kalmıştım. Toplantının başlamasına iki saatten az bir süre kalmıştı ve karayoluyla yetişebilmem mümkün değildi. Zaten İstanbul trafiği göz önünde bulundurulduğunda Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçmek bile nerdeyse iki saat sürüyordu. Toplantıya katılacak olan diğer kişilerin takvimlerinde başka boş zamanları da olmadığı için toplantıyı başka bir tarihe ertelememizde mümkün değildi. Benim de mutlaka katılmam gereken çok önemli bir toplantıydı ama bu toplantıya yetişebilmem için bir mucize gerekiyordu. Mucizenin ismi Helikopter Kiralama idi.

Bursa İstanbul

Çünkü toplantıya yetişebilmem için beni helikopter kiralamaktan başka kurtarabilecek bir alternatif yoktu, toplantıya yetişebilmem için gözüken tek yol helikopter kiralamaktı. Kiralamak için firmayı aramaya karar verdim fakat gazetede yazan helikopter kiralama yapan firmanın adını hatırlamıyordum. Evi aradım ve eşime pazar günkü gazeteyi bulup, bana gazetedeki yazıda helikopter kiralama yapan firmanın bilgilerini vermesini istedim fakat o da bana gazeteyi attığını söyledi. İnternetten kiralama yapan firmanın bilgilerini inşallah bulabilirim diyerek arama motoruna yazdım ve ilk sırada çıkan firmanın ismini görünce gazete yazısında bulunan helikopter kiralama firması olduğunu hatırladım.

Hemen firmayı aradım ve Bursa ‘ya helikopterle ne kadar sürede gidebileceğimizi ve bunun için helikopter kiralama yapıp yapmadıklarını ayrıca beni Beşiktaş’tan alıp alamayacaklarını sordum. Bursa‘ya otuz dakika gibi sürede gidebileceğimizi ve Beşiktaş’ ta ofisime çok yakın bir yerde bulunan helikopter pistinden alabileceklerini söylediler. Hemen fiyat konusunda anlaşıp helikopter kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra helikopter pistine doğru yola çıktım. Tüm bu işlemlerin üstünden henüz on beş dakika bile geçmemişti ki helikopter pistinden helikoptere binmiş ve Bursa’ya doğru yol almaya başlamıştık.

Toplantının başlamasına bir saat gibi bir süre kalmıştı ve artık toplantıya yetişme gibi bir endişem olmadığı için ben de helikopterle uçmanın keyfini ve üzerinde geçtiğimiz yerleri izlemenin keyfini sürdüm. Dedikleri gibi tam otuz dakika sonra Bursa’ya inmiştik ve helikopter kiralama yaparak bu önemli toplantıya rahatlıkla yetişmiştim. Helikopterle uçmanın keyfi de yanıma kar kalmıştı.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.