Helikopter Turu

Yaklaşık 3 yıldır birlikte olduğum ve çok sevdiğim erkek arkadaşımla geçtiğimiz günlerde kıskançlık yüzünden tartışıp ayrıldık.  Tartışmayı başlatan bendim, gereksiz yere kıskançlık krizine girip tartışma başlatmıştım ve bunun sonu ayrılığı kadar gitmişti. O anki kızgınlıkla ayrılık doğru bir karar gibi gelmişti, fakat şimdi ayrılığımızın üzerinden 10 gün geçtikten sonra sakin kafayla düşününce ne kadar gereksiz bir kıskançlık yaptığımı, hatalı ve yanlış davrandığımı anladım ve onu ne kadar özlediğimi… Bu yüzden  hatamı telafi etmeli, onun kalbini geri kazanmalı ve kendimi affettirmeliydim Kendimi affettirebilmek için sürpriz bir organizasyon düzenlemeye karar verdim.  Yalnız bu sefer işim hiç kolay değildi… Herkesin aklına gelebilecek sıradan bir şey yaparak artık onu etkileyemezdim. Çünkü bu son ayrılığımız, bu zamana kadar benim sebep olduğum  belki de bininci kıskançlık ayrılığıydı ve daha önceki barışmalarımızda aklıma gelebilecek her şeyi yapmıştım… Tekrar bir araya gelmek için belki de bu son şansımdı ve bu şansı iyi değerlendirmeli, onun hayallerini gerçeğe dönüştürmeliydim… Ve tabi ki barışmayı becerebilirsem, artık gereksiz kıskançlık olaylarını bitirmeliydim.

İlk tanıştığımız zamanlarda birbirimize hayallerimizden bahsederken, bana en büyük hayalinin helikopterle uçmak olduğunu söylemişti. Evet, işte bunu yapmalıydım…  Onun en büyük hayalini gerçekleştirmeliydim… İnternette  nerden ve nasıl helikopter bulabileceğimi araştırırken, karşıma İstanbul’da her hafta  sonu  düzenli olarak helikopter turları yapan bir firma çıktı. Hemen firmayı aradım ve kişiye özel turlar da düzenlediklerini öğrendim. Bunun üzerine vakit kaybetmeden hemen randevu aldım ve helikopter firmasının ofisine gittim. Firmaya gittiğimde, ayrıca kendilerinin bir organizasyon firması olduklarını öğrendim ve helikopter turuyla birlikte güzel bir organizasyon düzenlemelerini istedim.  Ve ortaya çok güzel bir program çıktı…

İlk önce sevgilimi işyerinden lüks bir araçla aldılar, arabada onun için yazılmasını istediğim sevgi notlarıyla karşılandı. Sonrasında  gideceği yerin sürpriz olması için gözlerini bağlayarak helikopter pistine getirdiler, tabi arabada yolculuk boyunca benim onun için seçmiş olduğum şarkılar çalıyordu ve tüm anları hatıra olması için kameraya kaydediliyordu… Bende helikopter pistinde onun gelmesini bekliyordum … Helikopter pistine geldiklerinde göz bantı çıkarıldığında tatlı bir şok yaşadı…Tabii bu şok anları da kameraya kaydedildi J Helikoptere binip turumuzu gerçekleştirmek için havalandık fakat havada da onu yine bir sürpriz bekliyordu J Firma çalışanlarından birkaç kişi Üsküdar sahilinde ellerinde kocaman bir pankart üzerinde Özlem Mehmet’i seviyor yazısı tutuyorlardı. Kız Kulesi’nin üstünde helikopterle turlarken Mehmet’e yazıyı gösterdiğimde nerdeyse küçük dilini yutacaktı J Tabi bunlarda yine kamerada kayıttaydı J Gün batımı eşliğinde aklımıza kazınan inanılmaz güzel görüntüler eşliğinde helikopter turumuzu tamamlayıp Çırağan Sarayı’na iniş yaptık ve romantik akşam yemeğimiz için Çırağan Sarayı’nın dünyaca ünlü Restaurant’ında yerlerimizi aldık.

Tabiki böyle muhteşem bir organizasyondan sonra Mehmet yelkenleri suya  indirdi ve beni affetti . Ama bu son şansım olduğu için bunu iyi kullanmam gerekiyor, ve sanırım bir dahaki sefere bundan daha iyi, bunun üstünde bir sürpriz yapamam J

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.