Yurtdışından ziyaretimize gelecek olan arkadaşlarımızı ülkemizi en iyi şekilde tanıtabilmek için ufak çaplı bir Türkiye turu gerçekleştirmeye karar verdik. Ülkemize ilk ziyaretleri olacaktı ve güzel ülkemizin kültürel ve tarihi miraslarını görmelerini istiyordum, onlar da ülkemizi çok merak ediyorlardı. Özellikle Kapadokya ve İstanbul ‘u çok merak ediyorlardı. Onları mutlu edecek ve bizim de eğlenebileceğimiz şekilde güzel bir gezi programı hazırladık. Programda tabii Kapadokya’ da sıcak hava balonuyla balon turunu ve İstanbul ‘da helikopter turu eklemesek olmazdı.

Birkaç yıl önce yine bir arkadaş grubuyla Kapadokya’ ya gitmiştik ve balon turuna katılmıştık. Benim muhteşem bir deneyimdi. Sabahın erken saatlerinde bir sıcak hava balonunun içinde uçarken gün doğumunu izlemek, havadan her yeri gezmek görmek gerçekten tarif edilemez bir duyguydu. Balonla uçmaktan biraz korktuğum için ilk başlarda balon turuna katılmakta biraz tereddüt etmiştim ama balon havalandıktan sonra gördüğüm manzaralar karşısında tüm korkum uçup gitmişti ve sıcak hava balonuyla uçmakta ayrıca çok keyifliydi. Arkadaşlarımın vesilesiyle tekrar balon turuna katılma fırsatım olacaktı çok mutluydum. Yalnız İstanbul ‘da yaşamama rağmen daha önce helikopter turuna katılma fırsatım olmadı. Sosyal medyada bir kaç kere denk gelmiştim ama sanırım yaşadığım şehirde olunca insan daha sonra katılırım diye erteliyor sürekli oysaki başka bir şehirden İstanbul’ a gezmeye gelseydim ilk yapacağım şey helikopter turuna katılmak olurdu. Neyse ki geçte olsa arkadaşlarım vesileyle geçte olsa helikopter turuna da katılacaktım bunun için de ayrı heyecanlıydım.

Topkapı Sarayı

Arkadaşlarım yurtdışından geldiğinde ilk bir kaç günü Topkapı Sarayı, Ayasofya ve diğer müzeleri gezerek geçirdik.Helikopter turunu İstanbul ‘da olacağımız son güne ayarlayabilmiştim, özellikle İstanbul’ da bulunan turistler tarafından helikopter turuna gerçekten yoğun bir ilgi vardı. Balon turu nasıl Kapadokya’yla özdeşleştiyse, sanırım helikopter turu da İstanbul ‘la özdeşleşmişti. Helikopter turuna katılmak için helikopter pistine gittiğimizde yoğun ilgiyi de bizzat görmüş oldum, helikopter pisti turist gruplarıyla doluydu. Sıramız geldiğinde büyük bir heyecanla helikoptere gittik, daha aramızdan kimse helikopterle uçmamıştı herkes çok heyecanlıydı.

Topkapı Sarayı ve Ayasofya – Kapadokya

Helikopter havalandığında heyecanımızın yerini şaşkınlık ve mutluluk aldı. Bütün boğaz ayaklarımızın altındaydı ve muhteşem bir görüntüydü. Böyle bir şeye canlı tanıklık ediyor olmak çok güzeldi. Topkapı Sarayı ‘nın heybeti, diğer yapılar ve sokaklar herşey sanki çok başka bir boyuttaymışız gibi geliyordu gözümüze. Sanki bir masalın içindeydik. Hele ki helikopterle uçuyor olmak çok keyifli ve farklı bir duyguydu. Sıcak hava balonuyla uçmayı da keyifli bulmuştum ama ben helikopterle uçmayı daha çok sevdim sanırım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.