Muhteşem bir yaz gününde helikopterle İstanbul turu

Kapalı Çarşı

      Helikopterle İstanbul turu, şimdiye kadar katıldığım en güzel ve en farklı tur deneyimlerinden biriydi. Hatta tür demek çok basit kalır, normal turlarla karşılaştırılamayacak kadar olağanüstüydü. Yarım saat içinde neredeyse tüm İstanbul’u gezdik, üstelik bir helikopterle uçarak…

Masal Şehri

      İstanbul masal gibi bir şehir…Bu masal gibi şehri, gökyüzünde süzülerek gezmek ise size kendinizi bu masalın içindeki masal kahramanı gibi hissettiriyor. Özellikle yabancı turistlerin İstanbul’a neden bu kadar hayran olduklarını, helikopterle İstanbul turu yaptıktan sonra çok daha iyi anladım. Boğaz’ın üstünde uçarken, gördüğümüz manzara kelimelerle anlatılamayacak türden nefes kesiciydi. Hele ki Kapalıçarşı’nın üstünden helikopterle uçarken ne kadar büyük ve güzel olduğuna hayran kaldık.Topkapı Sarayı ise tüm ihtişamıyla tıpkı masallardaki saraylar gibi büyüleyiciydi. O kadar farklı bir atmosfer vardı ki daha önce gördüğümüz ve gezdiğimiz her yeri sanki ilk defa görüyor gibiydik. Helikopterle uçmak ise apayrı ve çok keyifli bir deneyimdi.

    Helikopterle İstanbul turu yapmak yurtdışından bizi ziyarete gelen arkadaşımızın fikriydi ve bu deneyimden sonra ona ne kadar teşekkür etsek az kalır. İstanbul’da yaşamımıza rağmen helikopterle İstanbul turu yapıldığına dair hiç bir fikrim yoktu. Arkadaşımız İstanbul’a gelmeden önce şehirde yapılacak aktivite ve etkinliklerle ilgili araştırma yaparken, turistiklere yönelik bir sitede listenin ilk sırasında helikopterle İstanbul turunu görmüş. Hemen ilgisini çekmiş ve tura daha önceden katılanların yazdığı yorum ve videoları görünce de çok ilgisini çekmiş. İstanbul’a geldiğinde bize de helikopterle İstanbul turu yapmak istediğini söyledi. Hiçbirimizin böyle turdan haberi olmadığı için önce biraz şaşırdık ve açıkçası biraz da utandık. Yaşadığımız şehirde helikopterle İstanbul turu yapılıyordu ve biz bunu turist olan arkadaşımızdan öğreniyorduk. Turistlerden biraz feyz almamız gerekiyor sanırım ☺️Helikopterle İstanbul turu yapmak hepimize ilginç geldi ve turu düzenleyen firmayı arayıp, turla ve fiyatıyla ilgili gerekli tüm bilgileri aldık. Sonrasında altı kişilik arkadaş grubumuz için ertesi güne yarım saatlik helikopterle İstanbul turu rezervasyonumuzu yaptırdık. Tur için helikopter pistine gittiğimizde hepimiz çok heyecanlıydım ve helikoptere binip havalandıktan sadece birkaç dakika sonra kendimizi Boğaz’ın üstünde uçarken ve büyüleyici Kız Kulesi’ni, Boğaz’dan geçen vapurları izlerken bulmuştuk. Hepimizin hayatında geçirdiği en güzel günlerden biriydi.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.