Sevgilimin muhteşem sürprizi sayesinde tanışma yıldönümümüzü İki Kişilik helikopter turu yaparak gökyüzünde kutladık. İstanbul üzerinde helikopterle turu yapıyor olmak tek kelimeyle muhteşemdi ve benim için olağanüstü bir sürpriz oldu.

     Üç yıldır sevgilim her tanışma yıldönümümüzde mutlaka bir organizasyon yapar, genelde şık bir restaurantta akşam yemeğine gideriz ve bana ufak bir hediye almış olur. Bu yılda yine bir yemek organizasyonu beklerken, helikopter turu benim için tam bir sürpriz oldu ve şimdiye kadar aldığım en iyi hediye oldu. İki kişilik Helikopter turu yapana kadar İstanbul’un bu kadar güzel bir şehir olduğunun farkında bile değilmişim. Yani bu kadar bir deneyimdi benim için ve tabi ki sevgilim için de.      Bana bu yıldönümümüz için ayaklarımı yerden kesecek bir sürprizi olduğunu söylediğinde gerçek anlamda söylediğini düşünmemiştim ☺️Hatta o güne kadar İstanbul’da helikopter turu yapıldığından haberim bile yoktu. Sevgilimle buluştuktan sonra, biraz tenha bir yere gidince burada ne işimiz var dedim ama güvenlik kapısından geçip içeri girdikten sonra pistte helikopteri görmeme rağmen yine bir anlam veremedim. Sevgilim şaşkınlığımı görünce sürprizi açıklamak zorunda kaldı ve helikopteri yıldönümümüz için kiraladığını, birlikte İstanbul üzerinde tur yapacağımızı söyledi. Çok şaşırmıştım ve duygulanmıştım.

Helikopter turu asla tahmin edemeyeceğim tam anlamıyla gerçek bir sürprizdi. İkimiz de daha önce hiç helikoptere binmemiştik o yüzden çok heyecanlıydık. Helikoptere bindik ve havalanır havalanmaz nerdeyse tüm şehir ayaklarımızın altındaydı. Helikopterle uçuyor olmak ve İstanbul’u havadan geziyor olmak tarif edilemez bir deneyimdi. Hele ki bu iki kişilik helikopter turu nu sevgilimle birlikte yapıyor olmak harikaydı. Helikopter turu sırasında  ikimiz de büyülenmiş gibiydik, sanki İstanbul’u ilk kez görüyor gibiydik. Muhteşem bir şehir manzarası ayaklarımızın altına serilmiş durumdaydı. Boğaz, Kız Kulesi, Topkapı Sarayı, Kapalıçarşı hepsi sanki kartpostaldan fırlamış gibiydi. Ayrıca Helikopterle uçmanın ne kadar keyifli olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Sevgilim ayrıca turu özellikle günbatımına göre ayarladığı için o kadar büyüleyici ve romantik bir atmosfer vardı ki kelimelerle ifade edebilmem mümkün değil. İnsanın hayatında en azından bir kere bu deneyimi yaşayıp helikopter turu yapması gerektiğini düşünüyorum. Sevgilimle birlikte helikopter turu deneyimini yaşadığım için çok şanslıyım

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.