Istanbul Helikopter Turu

Turistik gezi olarak bir yeri  ziyaret ettiğinizde, gittiğiniz yere bağlı olarak kimisinde yapılabilecek sınırlı ve çok az aktivite , kimisinde ise yapılabilecek çok fazla aktivite ve her bütçeye uygun alternatif vardır.  Tatil için gideceğiniz yeri seçerken; şehrin popülerliği, güzelliği vb. özelliklerinin yanı sıra, bence kendinize uygun olarak şehirdeki yapılabilecek aktiviteleri göz önünde bulundurmanız gerekir (mesela Helikopter Turu).

İstanbul,  yerli ve yabancı turistler için bu konuda  dünyadaki en iyi alternatiflerden biridir.  Şehrin bir yüzü modern, diğer yüzü ise mistik ve büyüleyicidir… Bu yüzden gelenlerin hem ruhunu, hem gözünü, hem müthiş Türk mutfağıyla karnını doyurmaktadır J  Sanırım İstanbul’a bir kez geldikten sonra İstanbul’a aşık olmamak mümkün değildir…Saraylardan müzelere, tarihi eserlerden  modern sanat eserlerine, modern dans gösterilerinden  Sema Gösterileri’ne kadar birçok alternatif bulunmaktadır. Sokakları aheste aheste arşınlayarak, sokak aralarındaki güzelliklerin ve lezzetlerin tadına varabilir, ya da düzenlenen helikopter turlarıyla birde şehri havadan gezebilirsiniz. Her ikisi de muhteşemdir…

Helikopter turu dünyada, New York , Dubai, Münih, Frankfurt vb. birçok şehirde düzenlenmektedir ve oldukça popülerdir. İstanbul’da da bu şekilde helikopter turları düzenleniyor olması hem İstanbul’da yaşayanlar hem de turistler için gerçekten çok güzel bir aktivite alternatifi oluşturmaktadır… Üstelik benim şahsi fikrimi sorarsanız, bu şehirler arasında hangisinde helikopter turuna katılmak istersin deseler, benim tercihim kesinlikle İstanbul olurdu. Gün batımında Boğaz’ın üstünde uçtuğunuzu, Topkapı Sarayı’nın, Kapalı Çarşı’nın, Kız kulesi’nin  ve diğer tüm güzelliklerin üstünden geçtiğinizi ve tüm bu güzellikleri bir de helikopterle uçarken havadan gördüğünüzü hayal edin. Hayali bile büyüleci değil mi J Bence de öyle J  Bence İstanbul’da helikopter turu na katılmak müthiş bir deneyim… Ve kesinlikle ölmeden önce yapılacaklar listesine eklenmeli J  Üstelik helikopter turlarında, her bütçeye uygun farklı tur programları da mevcut.  Kesinlikle ölmeden önce bir kez denenmesi gerek J

Kısacası İstanbul, doğal ve tarihi güzellikleriyle , her bütçeye ve zevke uygun olan aktivite alternatifleriyle, ve herkesin kendi damak tadına uygun bir şeyler bulabileceği müthiş Türk Mutfağı lezzetleriyle, turistler için cazip ve popüler destinasyonlardan birisidir .  (For foreign visitors you can click to www.helicoptertouristanbul.com)

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.