Almanya ‘dan gelen kuzenlerimizi İstanbul’ u en iyi şekilde gezdirmek istiyorduk. En son çocukken İstanbul ‘a gelmişlerdi ve o zamanlarda pek gezme fırsatları olmamıştı ve gezdikleri yerleri de hayal meyal hatırlıyorlardı. O yüzden İstanbul’ a gelecekleri için çok heyecanlıydılar, daha önceki seyahatlerini pek hatırlamadıkları için ilk kez gelecekler gibi bir şey olacaktı ve tabi memleket hasretleri de had safhadaydı. İki sene önce biz onları ziyarete gitmiştik ve ufak bir Avrupa turu da yapmıştık. Hep beraber Almanya, Fransa, Hollanda ve Belçika sokaklarını sokaklarını arşınlamış hatta sıcak hava balonuyla balon turu da yapmıştık.

Çok keyifli bir gezi olmuştu hatta henüz ülkemizde balon turuna katılamamışken yurtdışında bunu gerçekleştirmek güzel olmuştu. Biraz güvenlik açısından tedirgin olsam da sıcak hava balonuyla uçmak, gökyüzünde süzülmek keyifliydi. Gezip gördüğümüz yerlerden ziyade sıcak hava balonuyla yaptığımız tur hala hepimizin aklımdaydı. Umarım en kısa zamanda kendi ülkemizde Kapadokya ‘ya gidip orada da sıcak hava balonuyla balon turuna katılma şansımız olur. Sıcak hava balonuyla Fransa’ da vadileri gezerken bu kadar keyif aldıysak Kapadokya ‘nın muhteşem manzarası eşliğinde sıcak hava balonun içinde gökyüzünde uçmak kesinlikle bin kat daha keyifli olacaktı. Kuzenlerimiz bizi çok iyi bir şekilde misafir etmişlerdi ve gezdirmişlerdi bu yüzden bizde onları en iyi şekilde misafir etmek istiyorduk.

İstanbul
www.helikopter-turlari.com

Tek sorunumuz fazla zamanları olmadığı için İstanbul dışına çıkabilmemiz pek mümkün görünmüyordu, kalacakları süre ancak İstanbul ‘u gezdirmeye yeterdi. Gezilecek yerlere ilave olarak onlara birde bir sürpriz yapmaya karar verdim. Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşıma erkek arkadaşı İstanbul üzerinde helikopter turu yaparken evlilik teklifi etmişti. Arkadaşım evlilik teklifinden çok helikopter turunun ne kadar güzel olduğunu anlata anlata bitirememişti. O kadar çok anlatmıştı ki benim de en kısa sürede helikopter turuna katılma isteğim oluşmuştu. Bu yüzden kuzenlerimle birlikte helikopter turuna katılmamız için rezervasyonumuzu yaptırdım. Onlar için de güzel bir sürpriz olacaktı.

Helikopter

Kuzenlerimiz geldiğinde önce normal gezilerimizi yaptık sonra da helikopter turuna katıldık. Helikopter turumuz çok güzel geçti. Helikopterle uçtuktan sonra arkadaşımın niye bu kadar ballandıra ballandıra anlattığını anladım. Hem helikopterle uçmak çok keyifliydi hem de İstanbul sanki bir masal şehri gibi ayaklarımızın altındaydı. Helikopterle uçarak İstanbul’u gezmek o kadar büyüleyiciydi ki bir an gerçekliğine inanamayıp rüyada olduğumu zannettim.

İster istemez sıcak hava balonuyla yaptığımız uçuşla karşılaştırdım. Balonla uçarken keyifli olsa da biraz tedirginlik yaşamıştım ama helikopterle uçarken en ufak bir tedirginlik bile hissetmedim ve sanırım bana göre balonla uçmaktan daha güvenli ve daha keyifli.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.