Yurtdışında yaşayan sevgilim ilk kez beni ziyarete İstanbul ‘a gelecekti. Üniversiteyi yurtdışında okumuştum ve sevgilimle sınıf arkadaşıydık, tanışmamız bu şekilde gerçekleşti. Okul hayatımız boyunca beraber bir çok şehri ve ülkeyi gezme fırsatımız oldu. Şimdi de beraber İstanbul u gezme fırsatımız olacaktı..

Sevgilim İstanbul ‘a ilk kez gelecekti, bu yüzden çok heyecanlıydım ve ona en güzel şekilde bu metropolün tarihi ve turistik yerlerini gezdirmek ve bu seyahatinde şimdiye kadar sahip olduğu en güzel anılardan birine sahip olmasını istiyordum. Gerçi Osmanlının başkentine ilk kez gelen birinin bu şehrin büyüsüne kapılıp, bu şehre aşık olmaması mümkün değil bence. Topkapı Sarayı, müze gezileri ve tekneyle boğaz turu tabiki yapılacaklar listesindeydi ama biraz daha farklı bir şeye ihtiyacım vardı. Nerdeyse İstanbul’ un bütün ilçelerini ve adaları ona gezdirmek istiyordum ben de bu kadar çok İstanbul aşığı biriyimdir, bu şehrin her yerini ayrı severim. Ama maalesef bu mümkün değildi çünkü sevgilim işinden dolayı sadece 4 gün İstanbul ‘da kalabilecekti.

İstanbul Gezilecek Yerler

Başka ne yapabiliriz diye internette gezinirken İstanbul’ da yapılan helikopter turu videolarına gözüm takıldı. Helikopter turu videolarını izleyip helikopter turuna katılan kişilerin heyecanını, mutluluğunu gördüğümde ve üstelik helikopter turuyla kocaman şehri havadan gezilen yerleri görünce işte aradığım bu dedim. Hemen helikopter turu düzenleyen firmayla iletişime geçtim ve turları hakkında bilgi aldım. Helikopter turuna katılan diğer insanlarla birlikte gerçekleştiren ya da özel olarak size düzenlenen ve dakika olarak farklı bir çok helikopter turu seçeneği vardı. Ben tüm şehri gezdirmek istediğim için 30 dakikalık helikopter turu bizim için uygundu bu helikopter turu için rezervasyonumuzu yaptırdım. Helikopter turuna kaydımızı yaptırır yaptırmaz beni inanılmaz bir heyecan sardı.

Helikopter turuna katılmak sevgilim için çok büyük bir sürpriz olacaktı, benim için de güzel bir deneyim ve anı olacaktı. Bu büyük şehirde yaşadığım halde daha önceleri helikopter turu yapıldığından haberim olmamıştı bu yüzden benim için de güzel bir keşif olmuştu . Günler geçti ve nihayet sevgilimle birlikte helikopter turuna katılacağımız gün geldi. Onu özel bir yere götüreceğimi söylerek yola çıktık. Helikopter pistine geldiğimizde ise anlamsızca suratıma bakarken ona helikopter turu yapacağımızı söylediğimde şaşkınlıktan küçük dilini yutacaktı. Helikopter turunu gün batımına yakın yaptık. Güneş ‘in büyüleyici ışınları eşliğinde altımızda o kadar güzel bir şehir ve o kadar güzel manzaralar vardı ki, kelimelerle anlatabilmek pek mümkün değil. Ve tabii ki bu helikopter turundan sonra sevgilim İstanbul’ a ve bana yeniden aşık oldu.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.