Tekstil üzerine faaliyet gösteren bir firmayız ve her sene yeni ürünlerimiz için değişik konseptlerde bir katalog çekimi gerçekleştiririz. Bu sene gerçekleşecek olan katalog çekimi için konsepti ve çekim yapılacak yeri belirlemek için çekimi gerçekleştirecek olan firmayla fikir alışverişinde bulunarak bir toplantı gerçekleştirdik. Herkes çeşitli fikirlerini söyledi ama öne sürülen fikirlerden hiç biri içimize sinmedi. Geçen seneki katalog çekimi mizi boğazda seyir halinde olan bir yatta gerçekleştirmiştik.

Fotoğraflardaki muhteşem boğaz manzarası eşliğinde yaptığımız çekim herkes tarafından beğenilen ve herkesin ilgisini çeken güzel bir katalog çalışması olmuştu. Bu seneki katalog çalışmamızın da yine herkes tarafından çok beğenilmesini ve herkesin ilgisini çekeceğini, güzel ve özel bir çalışma olmasını istiyorduk. Bu yüzden ortaya atılan fikirler güzel olsa da biraz daha farklı bir şey arıyorduk. Yeni fikirleri tartışırken parlak bir fikir yönetici asistanımızdan geldi.

Helikopter

Helikopterle çekim yapmamızın nasıl bir fikir olduğunu sordu. Eğer fikir kabul görürse helikopter kiralama yaparak çekimi gerçekleştirebileceğimizi söyledi. Helikopter kiralama şirketinden daha önce de helikopter kiralaması gerçekleştirdiğimizi ve bize bu konuda yardımcı olabileceklerini söyledi. Geçtiğimiz aylarda yurtdışından gelen iş ortaklarımızın Bursa ve Kocaeli’ndeki fabrikalarımızı ziyaretleri için helikopter kiralaması gerçekleştirmiştik. Ayrıca yine misafirlerimizi kısıtlı bir sürede İstanbul ‘u en iyi şekilde tanıtabilmek için yine helikopter kiralama yaparak İstanbul’u helikopterle tur yaparak gezip görmelerini sağlamıştık.

Misafirlerin helikopterin içinde İstanbul’ u gezerken çektikleri güzel manzara fotoğraflarını gösterdiğinde hepimiz fotoğraflara hayran kaldık. Katalog çekimi için helikopter kiralama fikri şu ana kadar ortaya atılan fikirlerden en iyisiydi. Hem helikopter yerdeyken mankenleri helikopterle birlikte çekebilirdik, hem de mankenler İstanbul üzerinde helikopterle tur yaparken helikopterin içinde İstanbul ‘un büyüleyici manzarası eşliğinde güzel fotoğraflar çekebilirdik. Bu şekilde çok güzel bir katalog çalışması olacağını hayal edebiliyorduk. Daha önce hiç kimsenin böyle bir katalog çalışması yapmamış olmaması da ayrıca ilgi çekici olacaktı.

Hepimizin oy birliğiyle helikopter kiralama yaparak katalog çekiminin gerçekleştirilmesine karar verdik. Çekimde görev alacak olan mankenlerimizle daha önceden anlaşmıştık ve çekim için koleksiyonumuzda hazırdı. En kısa sürede çekimin gerçekleşebilmesi için helikopter kiralama şirketini aradık ve çekim için bir günlüğüne helikopter kiralama işlemini gerçekleştirdik. Helikopter kiralama yaparak gerçekleştirdiğimiz çekimler çok güzel geçti ve helikopter kiralama firması da bize bu konuda çok yardımcı oldu. Hatta bazı fotoğraflarda pilotlar da bize yardımcı olarak çekime dahil oldular ve ortaya çok güzel fotoğraflar çıktı.

Helikopter kiralama yaparak gerçekleştirdiğimiz bu katalog herkes tarafından çok büyük beğeni ve övgü toplayan güzel bir çalışma oldu. Özellikle helikopter içinde çekilen, İstanbul üzerinde tur yaparken arka fonda büyüleyici İstanbul manzaraları bulunan fotoğraflar en çok beğenilen fotoğraflar oldular.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.