Bu sene Uludağ ‘a kayak yapmaya gitmek için helikopter kiralaması yaparak gitmeye karar verdik. Arkadaşlarım ve ben tüm izinlerimizi yaz tatilinde kullanıp bitirdiğimiz için, kayak tatiline gidebilmemiz için sadece hafta sonlarımız vardı dolayısıyla zamanımız kısıtlı olacaktı. İki günlük bir tatil için hem yol yorgunluğu çekmek istemiyorduk hem de bu iki günlük zamanı maksimum şekilde değerlendirmek istiyorduk.

Hepimiz kayak yapmayı çok seviyoruz ve her sene mutlaka en az bir kere de olsa hep beraber Uludağ ‘a kayak yapmaya gideriz. Önceki gittiğimiz senelerde daha uzun süreli olarak kayak tatiline gittiğimiz için zaman konusuna bu kadar takılmamıştık ve karayoluyla ulaşımımızı sağlamıştık. Fakat bu sefer zamanımız kısıtlıydı ve dolayısıyla zamanımızı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorduk. Bunu da yapabilmemiz için ulaşımımızı normalden daha kısa sürede nasıl yapabileceğimizi bulmamız gerekiyordu. Zamandan tasarruf edebileceğimiz ve bize daha fazla tatil yapmamızı sağlayacak tek yol Uludağ’a ulaşımı normalden daha kısa sürede gerçekleştirebilmekti.

Helikopter Kiralama

Arkadaşlarla hep birlikte ulaşımımızı normalden daha kısa bir sürede nasıl gerçekleştirebileceğimizi konuşurken, arkadaşlarımızdan biri helikopter kiralama olabilir sanırım dedi. Kendisi yönetici asistanıdır ve geçtiğimiz aylarda yöneticilerinin şehir dışındaki bir toplantıya yetişebilmeleri için helikopter kiralama yaptıklarını. Bu şekilde helikopterle gidecekleri yere çok kısa bir sürede ulaşıp toplantıya yetişip, ve yine toplantı bittikten çok kısa bir süre sonra İstanbul ‘a geri dönebilmişlerdi.

Bu fikir hepimizin aklına yattı, çünkü zaten ulaşım süresini kısaltabilmemiz için helikopter kiralama yapmaktan başka bir seçeneğimiz gözükmüyordu. Şuan gözüken ulaşım alternatifleri arasında Uludağ‘a en kısa sürede ulaşım gerçekleştirebileceğimiz seçenek helikopter kiralama seçeneğiydi. Helikopter kiralama firmasıyla daha önce de görüştüğü için arkadaşımızın helikopter kiralama firmasını arayarak firmayla görüşmesini. Uludağ’a gitmek için helikopter kiralama yapıp yapmadıklarını öğrenmesini istedik. Arkadaşımız helikopter kiralama firmasıyla görüştü ve Uludağ’a ulaşım için helikopter kiralama hizmetlerinin olduğunu ve İstanbul’ dan Uludağ’a yaklaşık 40 dakika gibi bir sürede gidebileceğimizi öğrendik. Bu bizim için gerçekten çok iyi bir haberdi.

Helikopter kiralama ücretini de hepimiz kendi aramızda paylaşarak helikopter kiralamasını gerçekleştirdik. İstanbul’ dan helikoptere bindiğimizde hepimiz çok heyecanlıydık, hepimiz ilk defa helikoptere biniyorduk ve helikopterle uçmak gerçekten çok keyifliydi. Hatta şimdiye kadar helikoptere binmediğimiz için pişman olduk ve Uludağ’a gitmek için iyi ki helikopter kiralama yapmışız dedik. Uludağ’a giderken helikopterin içinde geçtiğimiz yerleri ve İstanbul’ u izlemek gerçekten çok keyifliydi. Yolcuğun nasıl geçtiğini anlamadık bile.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.