Önümüzdeki günlerde şirketimizi ve bizi ziyaret etmek için yurtdışından iş ortaklarımız gelecekti. Geldiklerinde hep birlikte yoğun bir çalışma ve toplantı programımız olacaktı. Bu seyahat iş ortaklarımızın Türkiye ‘ye yapacağı ilk seyahat olacaktı. Bu yüzden bu yoğunluk arasında kendilerine İstanbul ‘un tarihi ve turistik yerlerini gezdirmek. Ayrıca kendilerinin de görmek istedikleri yerleri ( Pamukkale ) gezdirmek için sıkıştırılmış bir program da olsa bir gezi programı yapmak istiyorduk.

Keyifli, eğlenceli güzel bir gezi programı olmasını ve ülkemizdeki tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri en güzel şekilde göstermek istiyorduk. Gezilecek çok fazla yer olmasına rağmen iş programımızın yoğunluğundan dolayı biraz zaman sorunumuz vardı. Gerçekten çok sıkıştırılmış bir program olacaktı ve zamanın iyi bir şekilde ayarlanması gerekiyordu. Gezi planlarını en iyi şekilde programlayabilmek için öncelikle misafirlerimize de gezmek istedikleri ve özellikle görmek istedikleri bir yer olup olmadığını sordum.

Istanbul

Gelen cevap karşısında biraz şaşırmış olsam da tabi ki isteklerini yerine getirmek bizim görevimizdi. Çünkü özellikle görmek istedikleri yerler arasında Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Pamukkale travertenleri vardı. Topkapı Sarayı ve Ayasofya zaten İstanbul ‘da bulunduğu için herhangi bir sorun yoktu. Bizde yapacağımız programa bu yerleri dahil edecektik yalnız Pamukkale konusu biraz sıkıntılıydı çünkü her gün sabahtan öğlene kadar sürecek olan toplantıları vardı. Zaten Pamukkale’ ye karayoluyla ulaşım zamanımızın kısıtlı olmasından dolayı mümkün değildi. Öğlen toplantıdan sonra yola çıksalar akşam Pamukkale ‘de olacaklardı ve hiç bir yeri gezebilme imkanları olmayacaktı.eEtesi sabah yine toplantıya katılmaları gerektiği için ertesi gün gezebilmek için orada kalmaları da mümkün değildi bu yüzden öğlen gidip akşam dönecek şekilde başka bir çözüm bulmak gerekiyordu.

Aklıma birden geçtiğimiz günlerde haberlerde gördüğüm helikopter turu düzenleyen firma geldi. Eğer helikopter kiralama da yapıyorlarsa aynı gün Pamukkale ‘ye gidip gelmeleri mümkün olabilirdi. Tabi önce helikopter kiralama yapıp yapmadıklarını öğrenmem gerekiyordu. İnternette arama motoruna helikopter kiralama yazdım ve firmanın bilgileri karşıma. Pamukkale’ye ulaşım için helikopter kiralama yapmaları için içimden dua ederek firmaya telefon açtım. Kendileriyle görüştüğümde Pamukkale’ye ulaşım için helikopter kiralama yapabileceğimizi ve öğlen gidip akşam dönüş yapabileceğimizi söylediler. Ayrıca misafirlerimizin travertenleri rahat rahat gezebilmeleri için fazlasıyla zamanları olacaktı.

Kendileriyle fiyat konusunda anlaştık ve helikopter kiralama sözleşmesini imzalayarak helikopter kiralama işlemimizi gerçekleştirdik. Misafirlerimiz helikopterle uçmaktan çok büyük bir keyif aldılar ve Pamukkale travertenlerine gerçekten hayran kaldılar. Normal koşullarda bu programın gerçekleşmesi pek mümkün olmadığı halde onlar için helikopter kiralama yaparak, gezip görmek istedikleri bir yeri görmelerini sağladığımız için de ayrıca çok mutlu oldular.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.