Katıldığımız helikopter turuyla havadan Antalya ‘yı gezmek muhteşemdi. İki haftalık Antalya tatilimizde geçirdiğimiz en güzel gündü diyebilirim. Havadan Antalya’yı gezmek ve heryeri kuşbakışı izlemek gerçekten çok farklı bir deneyimdi. Hele ki helikopterle uçmak olağanüstü keyifli bir aktiviteydi. Tatilimiz iki hafta gibi uzun bir süre olunca ve gezilecek çoğu yeri gezdiğimiz için artık yavaş yavaş arkadaşlarla sıkılmaya başlamıştık. İnternette Antalya’da yapabileceğimiz başka aktiviteler ya da geziler var mı diye araştırdım fakat karşıma hep katıldığımız geziler ve aktiviteler çıktı. Belki daha farklı bir öneri sunabilirler diye arkadaşım Kemal’in aklına kaldığımız otelin resepsiyonuna sormak geldi ve iyi ki de bu fikir aklına gelmiş. Resepsiyon görevlisi bize helikopterle havadan Antalya ‘yı gezebileceğimizi söylediğinde hepimizin gözleri parladı.

Antalya’da Helikopter Turu

İstanbul’da genellikle Pazar günleri birkaç kez havada uçan bir helikopter görürdük, Antalya’ya geldiğimizde de birkaç kez görmüştük ama hiç birimiz böyle bir tur olduğunu bilmiyorduk ve helikopteri gördüğümüzde de aklımıza da böyle bir ihtimal gelmemişti. Tam bize uygun bir aktiviteydi hem adrenalin hem de gezi… Ayrıca kalabalık insan gruplarıyla bir yerleri gezmekten de artık sıkılmıştık gerçekten.

    Otel görevlisinden helikopter uçuşuyla ilgili genel bilgileri aldıktan sonra helikopterle havadan Antalya‘yı gezmek hepimizin kafasına yatmıştı. Detaylı bilgi için bizimle ilgilenen otel görevlisi Sema Hanım’dan helikopter firmasının numarasını alarak firmayla görüştük. Helikopter turu firmasından görüştüğümüz İbrahim Bey bize helikopter modeli ve uçuşumuz hakkında detaylı bilgiler verdi,hatta helikopter düşer mi düşerse ne olur gibi saçma sapan sorularımıza bile son derece sabırlı davranarak nazik bir şekilde cevap verdi ☺️. Rezervasyon işlemlerimizi de telefonda kolaylıkla hallettik. Herşey çok çabuk olmuştu ve görüşmemizden yaklaşık bir saat sonra özel bir araç bizi helikopter pistine getirmek üzere kaldığımız otele geldi. Herşey çok çabuk geliştiği için yolda giderken hepimiz hala şaşkındık. Ayrıca helikopterle havadan Antalya’yı gezecek olmamız hepimizde ayrı bir heyecan uyandırmıştı.

    Hiçbirimiz daha önce helikoptere binmemiştik, korkup inmek isteyecek miydik yoksa çok güzel mi olacaktı diye aramızda tartışırken helikopter pistine geldik ve helikopterle pilotu bizi beklerken gördüğümüzde heyecanımız tavan yaptı. Helikopter havalandığında biraz telaş yapmış olsakta sonrasında alıştık ve helikopterle uçmak, havadan Antalya ‘yı gezmek çok çok keyifliydi.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.