Giovanni Agusta 1907 yılında ilk model uçağını yaparken gelecekte havacılık sektöründe lider firmalardan birinin kurucusu olacağını biliyordu. 1915 Yılında İngiltere Deniz Kuvvetleri için savaş uçakları yapmaya başlamıştı. Havacılık sektöründe edindiği bilgiyi ve tecrübeyi Westland firmasının tecrübesiyle birleştirerek Agusta Westland firmasını kurdular. Uzun yıllar bu marka altında birçok farklı Helikopter ve uçak üretimi yaptılar. Bu oluşum 2000 yılının başlarında Leonardo Helikopter olarak isim değiştirdiler.

Leonardo Helikopterleri

Bugün Leonardo Helikopter (Agusta Westland) birçok sektörde faaliyet göstermektedir. (Helikopter, Uçak, Askeri Savunma Sistemleri, Hava Trafik Kontrol Sistemleri, Siber Güvenlik ve Uzay) Leonardo bizim turlarımızda kullandığımız helikopterler gibi farklı amaçlara yönelik, farklı tiplerde 15 Model üretmektedir. Askeri ve sivil amaçlı bu helikopterlerin model isimleri firma isminin baş harfleri olan AW ile başlamaktadır. Sivil kullanımda olan en popüler modelleri AW109, AW119, AW139 ve AW169 modelleridir. Her biri kendi sınıfında üstün özelliklere sahip bu helikopterle farklı destinasyonlarda güvenli uçuşlar yapılabilmektedir. Bu modelleri ülkemizde de görme fırsatınız olacaktır. Aw119 Modeli ile İstanbul’da tur uçuşları, Hava Taksi ve Havalimanı Transfer hizmetleri veriyoruz. Aw109 Model helikopterlerimiz ise Antalya merkezde tatilcilere tur uçuşu hizmeti, Havalimanı Otel arası transfer hizmeti, Uzun dönem Helikopter Kiralama ve Hava Taksi hizmeti vermektedir. Aw139 Model helikopterimiz ise İstanbul merkezli olup uzak destinasyonlara güvenli ve hızlı bir şekilde ulaşmanız için sizlerin hizmetine ayrılmıştır.

Güçlü Modeller

Bu model helikopterler ülkemizde güçlü motorları, yüksek konforu ve satın alma ve bakım maliyet avantajlarından dolayı bir çok firma tarafından tercih edilmektedir. Firmaların ve otellerin satın alma yolu ile misafirlerinin kullanımına sunduğu gibi uzun dönem helikopter kiralama ile de sizlerde bu konforu yaşayabilirsiniz.

Gün 24 saat belki bunu arttıramayız fakat size kendiniz için ayıracak zaman kazandırabiliriz. 1900’lü yıllardan bugüne gelen deneyimli markanın modelleri ile sizlerin hizmetinizdeyiz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.