Helikopter Turu Uzungöl

Aylar öncesinden rezervasyonumuzu yaptırdığımız, dört gözle beklediğimiz Karadeniz turu’na gitmemize son bir gün kalmıştı. Turu aylar öncesinden almak, gideceğimiz günü  beklemek açısından çok zor oluyor ama rezervasyonunuzu çok önceden erken  rezervasyonla yaptırdığınız için de gerçekten uygun fiyata gitmiş oluyorsunuz.  İstanbul’dan otobüsle akşam saatlerinde yolculuğa başlayıp geze geze Karadeniz’e ulaşacağız. Kuzenler, amcalar, yengeler derken kalabalık bir grup olduk, sanırım otobüsün yarısı bizim aileye ait olacak. Bu kadar kalabalık ve ailenin hemen hemen bütün üyelerinin katıldığı birlikte ilk tatilimiz olacak. Konu Karadeniz’in müthiş doğası, tarihi güzellikleri  ve lezzetli  Karadeniz mutfağı  olunca sülaleden herkes tura katılmak istedi tabii.

Beklenen gün geldi çattı, yola çıkmak için hareket noktasına gittik, gerçekten de otobüsün yarısını bizim aile oluşturuyordu,  daha ilk dakikadan çok keyifli bir tur olacağı belli olmuştu.  Yolculuğumuz sorunsuz geçti, sabah Trabzon’a ulaşır ulaşmaz çok güzel bir kahvaltı yaptık. Sonrasında Sümela Manastırı  ve müzelerle gezilere başladık, Sümela Manastırı’nın ne kadar muhteşem bir yapı olduğunu söylememe kelimeler yetmez. Bugün bu gezileri tamamlayıp  ertesi günde yaylalara ve Uzungöl’ gidecektik. Akşam yemeğinde herkes çevreye ne kadar hayran kaldığını bahsetti durdu. Sabah yine mis gibi organik kahvaltı sonrası yola çıktık, Uzungöl’e ulaştık. Uzungöl’ün güzelliğini anlatmaya kelimeler yetmez öyle güzel bir yer, herkes küçük dilini yuttu resmen. Biraz dolaştıktan sonra, rehberimiz bize istersek çok uygun fiyata gölde düzenlenen helikopter t urlarına katılabileceğimizi söyledi. Bizde buraya kadar gelmişken böyle doğa harikası bir yeri bir de havadan görelim dedik ve uzungöl helikopter turu yaptık. Hepimiz için çok güzel bir anı ve tur oldu .

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.