Helikopter Boğaz Turu

Geçtiğimiz günlerde, şehir dışından gelen arkadaşlarımıza İstanbul’u gezdirmeye karar verdik. İstanbul’a ilk kez gelmişlerdi, şansımıza hava da o kadar güneşli ve güzeldi ki attık kendimizi sokaklara.

İstanbul kazan biz kepçe dolaştıktan sonra o kadar yorulduk ki, dinlenmek için bir kafeye oturmaya karar verdik. Altı arkadaş oturmuş  kafede sohbet ederken tam üstümüzden geçen sarı bir helikopter fark ettik. Aradan biraz zaman geçtikten sonra aynı helikopteri tekrar üstümüzden geçerken gördük. Merakımıza yenik düşüp garsona özel bir etkinlik olup olmadığını, neden helikopterin iki kez buradan geçtiğini bilip bilmediğini sorduk. O da bize herhangi bir özel etkinlik olmadığını, İstanbul’u bir de gökyüzünden keşfetmek isteyenler için helikopterle İstanbul boğaz turları düzenlendiğini, üstümüzden geçen helikopterin de büyük ihtimalle tur yapan helikopter olduğunu söyledi.

O kadar yorgunluktan sonra, ki gezmemiz gereken daha birçok yer varken acaba bizde helikopterle boğaz turu mu yapsak diye düşünüp internette araştırmaya başladık. İnternette bulduğumuz bilgiler sonucunda ilgili firmayı arayıp helikopterle boğaz turları ve fiyatları hakkında bilgi aldık. Bizim gezmek için neredeyse 2 ya da 3 günümüzü vermemiz gereken yerlerin hemen hemen hepsini sadece 15 dakikalık bir tur yaparak görebileceğimizi öğrendik. Üstelik kalabalık bir arkadaş grubu olduğumuz için fiyatı da bizim için uygun oluyordu. Bizde hemen tura katılmaya karar verdik, sonuçta arkadaşlarım bir daha İstanbul’a tekrar ne zaman gelirlerdi ya da bizim böyle bir etkinlik yapma fırsatımız ne zaman olurdu bilinmez.

İnsanın hayatında bir ya da iki kez tecrübe edeceği şeylerden biriydi ve iyi ki de katılmışız. İstanbul Boğazı’nı Kız Kulesi’ni, Sultanahmet’i, Taksim’i havadan seyretmek o kadar güzel ve heyecanlıydı ki kesinlikle herkesin bu deneyimi hayatında bir kez yaşamasını tavsiye ediyorum. Helikopterle boğaz turu yapmak, bizim hayatımızdaki en güzel anıların yanında yer buldu.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.