Esma ‘nın doğum gününe dört gün kalmıştı ama hala doğum günü için ne sürpriz yapacağımıza ve ne hediye alacağımıza karar vermemiştik. Banu dışarıda eğlenerek kutlamamızı önerdi, Selma ise Esma’nın yakınlarını toplayıp evde ona sürpriz bir doğum günü partisi yapmamızı önerdi. Hediye konusunda ise hiç kimsede bir fikir yoktu. Hem ona unutulmaz bir doğum günü yaşatmak, hemde sürekli hatırlayacağı çok özel bir hediye armağan etmek istiyorduk, hemde tabiki bütçemize uygun bir şey olmalıydı. Hepimiz toplanmış, çay ve çekirdek eşliğinde hala birşeyler bulmaya çalışıyorduk, erkek kardeşim de bir yandan bizi dinliyor bir yandan da haberleri izliyordu. Baktı ki biz bir şeyler bulamayacağız kardeşimde olaya dahil oldu ve hediye konusunda ilk güzel fikir de ondan geldi. Geçen akşam tv’de, İstanbul’da yapılan helikopter turlarıyla iligili bir haber görmüş. Helikopterle boğaz turu ve eski İstanbul turu yapıyorlarmış, tabi isteğe göre farklı güzergahta da tur yapabiliyorlarmış. Özel kiralama ücretinin biraz pahalı olmasından dolayı, isteyen herkesin daha ekonomik olarak bu güzel turu gerçekleştirebilmesi için  Pazar günleri grup uçuşları varmış. 15 Dakikada Boğaz ve eski İstanbul turu yapıyorlarmış ve ücreti de gerçekten her bütçeye uygunmuş. Mesela orta koltukta uçmak isterseniz kişi başı 49 Euro, cam kenarı 99 Euro ve pilot yanı 149 Euro.. Bu helikopter turu fırsatını değerlendirmemizi ve Esma’ya çok uygun bir hediye olacağını söyledi.

Bu fikir hepimizin çok hoşuna gitti, hem ekonomik hemde unutulmaz bir hediye olacaktı Esma için. Çünkü zaten hepimiz bireysel olarak hediye almaya kalksak hemen hemen aynı paraya ya da daha fazlaya mal olacaktı. Böylelikle dört arkadaş ortak olarak Esma’ya pilot yanı olarak rezervasyonunu yaptırmaya karar verdik. Helikopter turunu düzenleyen firmayı aradık ve rezervasyonu yaptırdık. Arkadaşımızın doğum günü olduğunu ve ona sürpriz yapacağımızı da söyledik, istersek Vip saaonlarında pastayla ufak bir kutlama yapabileceğimizi de söylediler. Pazar günü bize söylenen saatte Esma’yla birlkte heliporta gittik ve uçuştan ufak bir pastayla orda doğum gününü kutladık, sonrasında ise helikopterle tur yaptı. Helikopterden indiğinde o kadar mutluydu ki hayatında geçirdiği en güzel doğum günlerinden biri olduğunu söyledi.  Umarım benim doğum günümde de bana helikopter turu hediye ederler.

Helikopter Turu Fırsatları

Uzun zamandır takip ettiğim, hep yapmak için fırsat kolladığım Helikopter Turu. Helikopter Turu fiyatları haliyle biraz yüksek bizde öğrenci halimizle ulaşamıyorduk. Allahtan bir fırsat çıktı da katılabileceğiz. Yaklaşık %15 iskontolu katılacağım. Hep hayalimde pilot olmak vardı bunu yaşayabilmek için paraya kıydım ve Pilot yanı olan koltuğu aldım. Her koltuk farklı fiyattan satılıyor. Üç farklı seçenek var. Orta Koltuk, Cam Kenarı ve tabii ki en güzeli pilot yanı. İstanbul Üzerinde Helikopter Turu yapacaksan pilot yanında yapacaksın. Pilotun kule kontrol ile yaptığı konuşmaları, hava trafiğini ve tabii ki İstanbul’un o güzel manzarasını doya doya izleyebiliyorsun. Eğer bu tarz bir helikopter Turuna katılacaksanız pilot yanını tercih etmelisiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.