Günlük helikopter turu

İstanbul Helikopter Turu

Güneşli ve güzel bir ilkbahar gününde hele birde boş zamanınız varsa yapılabilecek aktivitelerden birisi İstanbul’u keşfetmektir. Her gün gündelik hayatın içinde kenarından geçtiğimiz güzellikleri yaşamak ve şehrin keyfini çıkarmak için bizde İstanbul’u keşfetmeye çıkıyoruz.

İstanbul öylesine güzel öylesine sürprizlerle dolu ki nereden başlayacağımızı bilemiyoruz. Kısa bir tereddütten sonra tarihi yarımadanın zenginliklerinde karar kılıyoruz. Eminönü ‘ne vapurumuz yaklaştığında kıyıya demirlemiş küçük teknelerden gelen balık ekmek kokuları arasında vapurdan inip tramvay durağına yöneliyoruz. Bu güzel günde İstanbul Boğazında hiç durmaksızın akan trafiğe birde   biraz ilerde limana demirlemiş büyük yolcu gemilerinin devasa siluetleri eşlik ediyor. Martılar ise şehrin hareketliliğine şahitlik edercesine her yönde uçuyor ve İstanbul’un her köşesini keşfediyorlar. İşte tamda o anda İstanbul’un masmavi semalarında süzülerek bize doğru yaklaşan helikopteri görüyorum.  Tam da başımızın üstünde uçan kuşlardan hiçbir farkı yok. Aniden o helikopterin içinde olmak ve İstanbul’u kuşlar gibi turlamak isteği doluyor içime. Ne güzel olurdu diye düşünüyorum. Artık düşüncelerim farkında olmadan kelimeler olup dudaklarımdan dökülüyor. Ne güzel olurdu… İstanbul Helikopter turu yapabilseydik. Böylelikle İstanbul’un her köşesini gökyüzünden seyrederek Boğaz’ın üstünde uçmanın keyfini yaşayabilirdik. O ise başını bana doğru çevirip Helikopterle İstanbul Turu mu yapmak istiyorsun diye soruyor. Evet diyorum heyecanla, düşünsene ne güzel olur. Sen ve ben bu helikopterin içerisindeyiz ve gökyüzündeyiz. Kuşlar gibi özgürüz ve tam altımızda da Boğaz ı görüyoruz. Kız Kulesini sonra Topkapı Sarayını ve Ayasofya’yı görüyoruz. Belki de helikopterle Kapalıçarşı’yı bile görebiliriz.

Kabul diyor o da benim helikopterle İstanbul turu yapmayı ne kadar çok istediğimi görünce. Biraz ilerde helikopterin inişini görüyoruz. Oraya gitmek gerekli sanıyorum. Yine de telefonumuzdan tur başlangıç noktaları ile ilgili bilgi alıyoruz. Bulunduğumuz noktaya yakın bir yer, oraya doğru yürümeye başlıyoruz. Helikopterle İstanbul tur unun başladığı noktaya gelince görevliye kaydımız yaptırıyoruz. Artık uçma zamanı. Helikoptere binip koltuklarımıza yerleşince kemerlerimizi bağlıyoruz. Görevli gelip son kontrolleri yaparak helikopterin kapısını kapatıyor. Kaptanımız helikopterin motorunu çalıştırıp pervane dönmeye başlayınca günümüzün çok güzel geçeceğini hemen anlıyorum.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.