Yurtdışında yaşayan yıllardır görüşmediğimiz okul arkadaşım Hiccem geçtiğimiz hafta 1 günlüğüne İstanbul’a geldi. Yıllardır kendisini görememiştim. Okul zamanı her gün beraberdik. Derslerimizde ortak olduğu için ders notları konusunda da birbirimize az destek olmamışızdır. Ee haliyle İstanbul’a, yaşadığım şehirde güzel bir program ile ağırlamak istedim. Hiccem’in uçağı sabah erken saatlerde indi. Atatürk Havalimanında karşıladım. Zaman hepimizi değiştirdiği gibi onu da değiştirmiş, benim gibi kilo almış ama en azından onun saçları kalmış. Önce güzel bir yerde Köy Kahvaltısı yaptık. Çok uzun zamandır bu kadar keyifli kahvaltı yapmamıştım. Anlattıkça anlattık… Okul günleri keyifliydi… Okuldayken anlattığım yerleri şimdi gösterme vakti gelmişti fakat zaman sınırlıydı ve bu kısacık günde Istanbul’un unutulmaz anı olarak kalmasını istiyordum. Arkadaşımın Facebook’unda gördüğüm bir resim aklıma geldi. Helikopter Turları.

Kahvaltı sırasında Google dan yaptığım kısa bir arama sonrası helikopter-turlari sitesine ulaştım. Telefonla aldığım bilgi sonrası Maslak’tan hemen kalkışla tur yapabileceğimizi öğrendim. Bu güzel bir fırsat olacaktı. Kısa süre içinde İstanbul’u gösterme fırsatım olacaktı. Hemen hareket edip Maslak taki Helikopter pistine ulaştık. Kısa bir bilgilendirme sonrasında karizmatik pilotumuz uçuşa geçmek için bizi pistte davet etti. 2 Kişilik helikopter çok şirindi. Ben’de Hiccem’de daha önceden böyle bir deneyim yaşamamıştık. İkimiz için de farklı bir aktivite olacaktı. Havalandıktan sonra inanılmaz görüntüler eşliğinde 3-4 günde zor gezdireceğim yerleri 30 Dk Helikopter Turu ile gösterme ve görme fırsatı yakaladım. Boğaz, Tarihi Yarımada, Saraylar o kadar güzeldi ki. Akşam üstü uçuşunun devamı olacaktı havalimanına bırakana kadar sürekli teşekkür etti.  Az bile yapmıştım onun ders notları sayesinde üniversiteyi bitirmiştim, Helikopter Turunun lafımı edilir…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.